Göztepe Matbaa

Matbaa hizmetleri, üzerine herhangi bir resim, yazı veya desen eklenecek bütün materyalleri etkiler. Günümüzde her şeyin renkli, yazılı ya da baskılı olduğu düşünüldüğünde matbaa hizmetlerinin kapsama alanı oldukça geniştir. Özellikle dijital baskı yöntemlerinin gelişmesi ve baskı kalitesinin yükselmesi matbaa sektörünün yaygınlaşmasına neden oldu. Tasarlanan bütün ürünler neredeyse birebir şekilde materyale aktarılması ve materyalin istenilen formlara kolay bir şekilde dönüştürülmesi matbaa hizmetlerine olan ilgiyi arttırdı.

Matbaa Hizmetleri Hangi Sektörleri Etkiler?

Matbaa hizmetleri, alt ve üst kuruluşlarıyla birlikte birçok sektörle iç içe geçmiştir. Bu sektörlerin başında ise reklamcılık gelir. Reklamcılık sektöründe kullanılan materyallerin neredeyse tamamı matbaa hizmetleri tarafından gerçekleştirilir. Reklam panoları, broşürler, ilanlar, billboardlar gibi reklamcılık sektörünün başat materyallerinin her biri belli bir tasarım ve matbaa sürecinden geçmektedir. Matbaa hizmetlerinin iç içe geçtiği diğer bir sektör ise gazete ve dergi yayıncılığıdır. Kısa zaman zarfı içerisinde çok sayıda gazete ve derginin yüksek kalitede basılarak dağıtılmasının tek yolu matbaacılıktan geçer. Özellikle günümüzde baskı teknolojilerinin gelişmiş olması gazete ve dergilerin daha kolay bir şekilde basımını sağlamıştır. Kitap yayıncılığı da yine gazete ve dergi yayıncılığı gibi matbaa hizmetleri aracılığıyla kolaylıkla gerçekleştirilir. Binlerce kitabı çok kısa süre içerisinde farklı dizayn ve tasarımlarla basabilmek gelişen matbaa teknoloji ile mümkündür. Ofis malzemeleri için üretilen materyallerinde büyük bir bölümü matbaa hizmetlerinin dokunuşuyla hayat bulmuştur. Süs ve hediyelik eşyalarında birçoğu matbaa sektöründeki kuruluşlar sayesinde biçim kazanabilmiştir.

Matbaa Hizmetleri Hangi Bölgelerde Yapılır?

İstanbul, reklamcılık, gazete, dergi ve kitap yayıncılığı gibi sektörlerin en gelişmiş olduğu şehirdir. Bu nedenle bu sektörlerin gelişimine bağlı olarak matbaa hizmetleri de gelişmiştir. Ancak İstanbul’un da bazı bölgeleri matbaa hizmetlerinde diğerlerine göre farklı özellikler göstermektedir. Yüksek kalite kağıdın ve mürekkebin kullanıldığı Samandıra bölgesinde matbaa hizmetleri diğer bölgelere göre daha gelişmiştir. Samandıra bölgesinde matbaa hizmetleri, yüksek teknolojik cihazlarla gerçekleştirilir ve en iyi baskı sonuçlarını sağlar. Samandıra bölgesinde matbaa hizmeti veren firmalar, sipariş edilen ürünün bir örneğini çıkartarak müşteriye sunar. Eğer ki müşteri onay verirse yüksek kalite baskıya başlanır ve ürün hazır hale getirilir.

 

TAYBERK - Matbaacılık Ltd. Şti.

Adres:
Tugay Yolu, Tansel Caddesi
Şaman Sanayi Sitesi No: 72 / 2
Cevizli - Maltepe - Istanbul

Tel / Fax: 0216 441 91 92
E-Posta: info@tayberk.com

TOP